Kıbrıs Üniversiteleri

Kıbrıs Üniversiteleri Hakkında Herşey

Yanlış Beyaz Plakalara Ceza Geliyor!

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı tarafından, Avrupa standartlarına uyum çalışmaları kapsamında değiştirilen araç plaka tüzüğü gereğince, yeni kayıt araçlarda uygulanacak standart plaka kullanımı kontrolleri, Eylül 2017 tarihinden itibaren, Polis Genel Müdürlüğü Trafik ekiplerince kapsam dahiline alındı.

Buna göre, yeni kayıt araçlarda, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı Araç Kayıt, Muayene ve Ruhsatlandırma Şubesi tarafından, gerekli olan şartları yerine getirerek, plaka imalatı yapmak için yetkilendirilen plaka imalatçıları haricindeki yerlerden plaka yaptıran veya tüzüğe aykırı plaka kullanan sürücülere cezai müeyyide uygulanacak.

Buna göre, yeni araç plaka tüzüğüne aykırı davranan sürücülere, asgari ücretin yüzde 10’u kadar para cezası, plakasız araç kullanan sürücülere de asgari ücretin yüzde 15’i oranında para cezası ile 10 ceza puanı uygulanacak.

Kaynak: Gündem Kıbrıs

 1. erkan dedi ki:

  Adamlar korkar oldu rum plakasi nasilsa o sekil yapip geciyolar guneye rum lar saldirmasin diye

 2. efe dedi ki:

  Ulan ne bok yiyeceklerini bilmiyorlar habire sikin bakim vatandasi ona ceza buna ceza insanlar bikti be sizden her yer polis habire ceza bukadar para nereye gidiyor kimsenin ahi kimsede kalmaz

 3. behiye dedi ki:

  Plakalarimiz lisansli yerlerde yapilmadigi surece yanlis olacaktir

 4. tülay dedi ki:

  dogru plakayı nerede yaptırabiliriz bu konuyla ilgili bilgi varsa paylaşabilirmisiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir