Home / Haber / Yanlış Beyaz Plakalara Ceza Geliyor!

Yanlış Beyaz Plakalara Ceza Geliyor!

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı tarafından, Avrupa standartlarına uyum çalışmaları kapsamında değiştirilen araç plaka tüzüğü gereğince, yeni kayıt araçlarda uygulanacak standart plaka kullanımı kontrolleri, Eylül 2017 tarihinden itibaren, Polis Genel Müdürlüğü Trafik ekiplerince kapsam dahiline alındı.

Buna göre, yeni kayıt araçlarda, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı Araç Kayıt, Muayene ve Ruhsatlandırma Şubesi tarafından, gerekli olan şartları yerine getirerek, plaka imalatı yapmak için yetkilendirilen plaka imalatçıları haricindeki yerlerden plaka yaptıran veya tüzüğe aykırı plaka kullanan sürücülere cezai müeyyide uygulanacak.

Buna göre, yeni araç plaka tüzüğüne aykırı davranan sürücülere, asgari ücretin yüzde 10’u kadar para cezası, plakasız araç kullanan sürücülere de asgari ücretin yüzde 15’i oranında para cezası ile 10 ceza puanı uygulanacak.

Kaynak: Gündem Kıbrıs

1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy (1 oy, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Hakkında admin

Önemli

Okuyunca çok şaşıracağınız bilimsel gerçekler!

Uçak modunun şarj sırasında kullanılmasının faydasını biliyor musunuz?Telefonu uçuş moduna alıp şarja takarsanız 50 kat …

4 comments

  1. Adamlar korkar oldu rum plakasi nasilsa o sekil yapip geciyolar guneye rum lar saldirmasin diye

  2. Ulan ne bok yiyeceklerini bilmiyorlar habire sikin bakim vatandasi ona ceza buna ceza insanlar bikti be sizden her yer polis habire ceza bukadar para nereye gidiyor kimsenin ahi kimsede kalmaz

  3. Plakalarimiz lisansli yerlerde yapilmadigi surece yanlis olacaktir

  4. dogru plakayı nerede yaptırabiliriz bu konuyla ilgili bilgi varsa paylaşabilirmisiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir