Kıbrıs Üniversiteleri

Kıbrıs Üniversiteleri Hakkında Herşey

Kıbrıs Üniversite Ücretleri – 2017

Merhabalar arkadaşlar,  Eğitim Adası olarak gördüğümüz Kuzey Kıbrıs’da okumaya karar verdiğiniz için burdasınız 🙂 Öncelikle sizi tebrik etmeliyim. Kıbrıs’da üniversite okumak gerçek anlamda çok ayrıcalıklı, bir çok yabancı ülkeden arkadaş edinebiliyorsunuz, yabancı dilinizi geliştirebiliyor ve aynı zamanda kendinizi vatanınızda hissedebiliyorsunuz.

Kıbrıs Üniversite Ücretleri bakımından oldukca ucuz olduğunu söyleyebilirim. Bugün Türkiye veya başka bir ülkede vakıf üniversitelerinde okumaya kalksanız en az 30-40 bin tl den başlayan fiyatları görebiliyorsunuz. Kıbrıs’da üniversite sayısı artmasıyla birlikte rekabet ve fiyatlarda oldukca düştüğünü söyleyebilirim. Bugün bir hukuk fakültesini bile %50 burslu yıllık sadece 9.000TL ye okuyabiliyorsunuz. Bir mühendisliği ücretli dahi olsa yıllık 15.000TL ye okuyabiliyorsunuz. Üstelik artık çoğu üniversite para birimini TÜRK LİRASINA çevirmeye karar verdi. Mağlum günümüz olayları derken dövizin ne olacağı belli değil. Dövizli üniversite okursanız bir yıl 5.000TL öderken seneye bu rakam 8.000TL olabiliyor. Bu yüzden size tavsiyem TÜRK LİRASI ödeme kabül eden üniversitelerde okumanız. Size bir kaç üniversite tavsiye edeceğim bunları bence iyi araştırın fiyatlarıda emin olun en iyileri..

  • Doğu Akdeniz Üniversites ( yarı devlet ve yarı özel olan bu üniversite adanın en kaliteli en iyi kampüsüne sahip üniversite diyebilirim size.)
  • Kıbrıs İlim Üniversitesi ( Yeni açılan bir üniversite ve fiyatları en uyguna çekmişken fırsatları kaçırmayın derim üstelik TÜRK LİRASI üzerinden fiyat veriyor ne kadar ödiyeceksiniz  biliyorsunuz yani.
  • Girne Amerikan Üniversitesi ( itibar yapmış güzel bir üniversite fakat öğrenci sayısına göre kampüsünün küçük olduğunu söyleyebilirim.
  • Yakın Doğu Üniversitesi ( Hastaneleri ile meşhur üniversite diyebilirim.. Eğer sağlık okuyacaksanız hiç düşünmeden Yakın Doğu Üniversitesini yazın.)
  • Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi ( gerçekten uluslararası bir üniversite diyebilirim baya bir yabancı öğrencisi var bünyesinde.)

…..  diyerek tam 37 tane üniversite devam etmektedir. Bunları bir inceleyin derim..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir