Kıbrıs Üniversiteleri

Kıbrıs Üniversiteleri Hakkında Herşey

Rauf Denktaş Üniversitesi

Dereboyu ile Kermiya arasında kalan devasa arazi içerisindeki 200 dönümlük alan, Bakanlar Kurulu kararı ile ‘askeri bölge’ kapsamından çıkartıldı, yeni kurulacak RAUF DENKTAŞ ÜNİVERSİTESİ’NE kiralandı.

Rauf Denktaş ile Güler Denktaş Dedezade’nin direktörü olduğu Mediterranean Master Education Services Ltd’e kiralanan askeri alan ile ilgili düğmeye basıldı.

Başbakan Yardımcısı, Maliye Bakanı Serdar Denktaş’ın oğlu Rauf Denktaş, Rauf Denktaş adı altında yeni bir üniversite kurulması için çalışmalara başladıklarını YENİDÜZEN’e doğruladı.

Denktaş, Kermiya bölgesinde 200 dönümlük askeri alanın Bakanlar Kurulu kararı ile ‘askeri bölge’ kapsamından çıkarıldığını açıkladı.

İlk kampüs Lefkoşa Surlariçi’nde…

Rektörlüğünü eski YÖDAK Başkanlarından Dr. Hasan Ali Bıçak’ın yapacağı Rauf Denktaş Üniversitesi, ilk etapta Lefkoşa Surlariçi bölgesinde şu anda tamirat çalışmaları süren bir binadan Eylül ayında öğrenci almaya başlayacak.

YÖDAK’tan şu anda şartlı ön onay üniversite, eğitime başlama izni almasının ardından Kermiya bölgesindeki yeni kampüsün temellerini bu yıl içerisinde atacak.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir