Kıbrıs Üniversiteleri

Kıbrıs Üniversiteleri Hakkında Herşey

Pilot Maaşları Ne Kadar? 2017

Pilot Maaşları Ne Kadar Oldu? Pilotlar ne kadar maaş alır? THY Pilot Maaşları Ne Kadar? Pegasus Pilotları Ne Kadar Maaş Alır?
En başta ülkemiz olmak üzere tüm dünyada pilotluk en gözde mesleklerden biridir. Milyonlarca insan pilot olmayı hedeflemektedir.Son dönemlerde teknolojinin gelişmesi ile birlikte herkes havayollarını tercih etmesi ile birlikte uçak sayıları ve pilot alımları oldukça artmış durumumdadır. Bu durum yüzünden yeni havalimanları ve bir çok uçuş eğitim okulları açılmıştır.Peki bu kadar pilot alınıyor ve bu pilotların çalışma saatleri, uçuş saatleri ve ne kadar maaş alıyorlaronları hep birlikte inceleyelim. Ancak bunlardan önce sizlere pilot olmanın oldukca zor olduğunu belirtmek isterim. Hergün yüzlerce kişinin hayatı sizin elinizde oluyor ve büyük sorumluluk gerektiren bir durumdur.

Pilotaj Eğitimi Veren Kıbrıs Üniversiteleri

 

Pilot Maaşları 2017 Ne Kadar?

2017 yılında pilot olarak görev yapan personellerin aldığı net bir maaş henüz belli değildir.. Pilot maaşları kişiden kişiye, kurumdan kuruma, görevden göreve değişiklik gösterebilmektedir. Öncelikle belirtilmek gerekir ki ülkemizde havayolu ulaşımı yapan şirketten şirkete personel maaşları değişmektedir. Fakat genel bir tablo ortaya koymak için en doğru bilgileri sizlerle paylaşıyoruz.

Göreve Yeni Başlayan Pilot Maaşları

Sektörde en düşük maaş veren bir havayolu şirketinde pilot olarak göreve yeni başlayan bir personelin alacağı maaş tutarı en az 10 bin Türk Lirasıdır. Sektörde görevine yeni başlayan pilot maaşları 10 bin Türk Lirası ile 15 bin Türk Lirası arasında değişiklik göstermektedir.

Tecrübeli Deneyimli Pilot Maaşları

Sektörde 5 yıl ve üstünde tecrübesi bulunan ve pilot olarak görev yapan personeller ise 20 bin ile 30 bin Türk Lirası arasında maaş almaktadır.

THY Pilot Maaşları

Türk Hava Yolları şüphesiz Türkiye’nin en büyük marka değerine sahip şirketidir. THY bünyesinde görev yapan personellerin maaşları da buna bağlı olarak diğer şirketlere oranla oldukça yüksektir. Yukarıda incelediğimiz göreve yeni başlayan pilot maaşları ve tecrübeli pilot maaşları miktarları Türk Hava Yolları bünyesinde görev yapan pilotlar için de geçerlidir. Fakat THY’de görev yapan tecrübeli ve kendini ispatlamış pilotların maaşları 40 bin Türk Lirası ile 50 bin Türk Lirasına kadar yükselebilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir