Kıbrıs Üniversiteleri

Kıbrıs Üniversiteleri Hakkında Herşey

Kıbrıs’ta Ev Satın Almak Mantıklı Mı? – Gerekli Evraklar

Lafımızı hiç uzatmadan size diyorum ki Kuzey Kıbrıs’ta ev alın! Aldığınız ev 10 yıldan daha kısa bir süre içerisinde kendisini ödemiş olacaktır. Bu durum Türkiye’de en az 20-25 yıl arasında kendisini bir ev ödemektedir. 70.000 stg aldığınız evin kirası en az 450-500 stg olduğunu söylemek isterim. Eğer Kuzey Kıbrıs’da oğlunuz kızınız okuyor ise hiç vakit kaybetmeden ev satın alın.. Çocuğunuz ev arkadaşı alır veya almaz ev bir şekilde kendisini öder.. Şimdi size kısaca bir hesap yaptıralım daha iyi anlayacaksınız.

450 STG bir evi kiralamak istediniz diyelim. Eve çıkarken zorunlu 2 depozito 1 kira bir de emlakcı komisyonundan kaçarınız yok malesef…

450*3 + 450 = 1800 STG verip çocuğunuzu eve çıkmasını sağlıcaksınız. Sonrasında

450*12 = 5400 1 yılda  bunu x 5 yaparsak = 27.000 STG ettimi..  evin nerdeyse yarı parasını ödediniz bile…  eee geriye kalanınıda diğer öğrenciler ödemeye devam edecektir. Bu sayede hem okuturken hemde aylık  ortalama 3bin tl gibi bir kira geliri ev sahibi olabilirsiniz. Bu yüzden Kıbrıs’ta kiraya çıkmak pişmanlıktır. Size açık ve net söyleyebilirim. Direk ev almanızı tavsiye ederim. Detaylar için  sayfamızın sağ alt kısmındaki canlı destek bölümünden bizlere ulaşabilir detayları öğrenebilirsiniz.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir