Home / Eğitim Haberleri / Kıbrıs Üniversiteler Birliği, EURASHE’ye kabul edildi.

Kıbrıs Üniversiteler Birliği, EURASHE’ye kabul edildi.

GAÜ’den yapılan açıklamaya göre, KÜB’ün kurucusu ve dönem başkanı olan GAÜ Kurucu Rektörü ve Yöneticiler Kurulu Başkanı Serhat Akpınar, yürüttüğü başkanlık görevini; birliğin diğer bir üyesi olan Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Mete Boyacı’ya devrederken yaptığı teşekkür açıklamasında; EURASHE’ye katılım müjdesi verdi.

Akpınar, dönem başkanlığı, UKÜ Rektörü Prof. Dr. Halil Nadiri tarafından yapılacak ve Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi, Lefkoşa İngiliz Üniversitesi, Akdeniz Karpaz Üniversitesi, Kıbrıs Amerikan Üniversitesi, Cyprus Metropolitan University ve Girne Amerikan Üniversitesi’nin bir araya gelerek oluşturduğu birliğin; EURASHE’nin, aynı zamanda Türkiye ve KKTC’den ilk örnek üyesinin olduğunu vurguladı.

Bologna sürecine dahil ülkeler ve AB Komisyonu temsilcilerinden oluşan Bologna İzleme Grubu (BFUG) gözlemcilerinden olan EURASHE birliğinin Kıbrıs Üniversiteler Birliği’ni bünyesine kabul ettiğini ve  Fransa’da yapılacak olan 27’nci Olağan Genel Kurulları’na davet ettiğini anlattı.

1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy (No Ratings Yet)
Loading...

Hakkında admin

Önemli

Kıbrıs Güzel Sanatlar Fakültesi ( Bölümleri)

Kuzey Kıbrıs’ta son dönemlerde sanata ilgi gittikçe yoğunlaştı. Sanat adına başta gelen üniversiteler arasında Arkın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat