Kıbrıs Üniversiteleri

Kıbrıs Üniversiteleri Hakkında Herşey

Kıbrıs Üniversiteler Arası Yatay Geçiş

Kıbrıs Yatay Geçiş Şartları

Kıbrıs üniversiteler arası yatay geçiş Türkiye kuralları ile bire bir aynıdır. Herhangi bir Yüksek Öğretim Kurumunda okuyor olmanız yeterlidir. Kıbrıs Üniversiteleri arasından herhangi birine yatay geçiş yapabilirsiniz. Bu işlemler için dilerseniz bizlerle iletişime geçebilirsiniz, yada kayıt yaptıracağınız üniversitenin öğrenci işleri ile iletişime geçmeniz mümkün olacaktır. Bu işlemlerin hepsi Y.Ö.K kuralları çerçevesinde olmasından dolayı tüm işlemleriniz E-DEVLET ve diğer online platformlarda güncellenerek yapılmaktadır.

Dikey Geçiş Şartları

Kıbrıs üniversitelerine dikey geçiş yapabilmeniz için 2 yıllık bir üniversiteden mezun ve sonrasında ÖSYM tarafından düzenlenen DGS sınavından yeterli bir puanı almanız gereklidir. Sonrasında ise bölümünüzün devamı olan programlara kayıt yaptırabilirsiniz.

Dikey Geçiş ile Geldim Derslerim Sayılır Mı? – DGS Ders Saydırma İşlemleri

Geçiş yaptıktan sonra aldığınız dersleri üniversite yönetimine sunmanız gerekmektedir. Değerlendirme sonucunda derslerinizin ismi ve kredileri uyması dahilinde o dersleriniz büyük ihtimal sayılacaktır.

2018 – 2019 Öğretim Yılı Güz Yarı Yılı Lisans ve Ön lisans  Yatay Geçiş Başvuruları Haziran 2018 tarihi itibarı ile yapılabilir.

Kıbrıs Üniversiteleri Yatay Geçiş Başvuru Belgeleri

  1. ÖSYM (YGS, LYS veya DGS)  sonuç belgesi / ÖSYM (LYS veya DGS) yerleştirme belgesi
  2. Öğrenci belgesi
  3. Transkript ( Not durum belgesi)
  4. Ders plan ve içerikleri
  5. Pasaport, kimlik kartı veya nüfus cüzdanının bir fotokopisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir