Kıbrıs Üniversiteleri

Kıbrıs Üniversiteleri Hakkında Herşey

Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi Burs Sınavı

2017 Burs ve Yerleştirme Sınavı

Değerli öğrenci adaylarının dikkatine,

Sınav başvurularınızı 1 Mart – 21 Haziran tarihleri arasında liseniz veya KSTU Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’ndan şahsen yaptırabilirsiniz. Başvuru sırasında 2 adet vesikalık fotoğraf, kimlik fotokopisi ve sınav başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurmanız önem arz etmektedir.

KSTU Burs ve Yerleştirme Sınavı iki tür sınav formatından oluşmaktadır.

Birincisi; Liselerde Türkçe eğitim modelinde eğitim öğretim gören adaylar YGS test formatındaki kitapçığı seçme hakkına sahiptirler. Bu sınav kitapçığı 40 Türkçe , 40 Sosyal Bilimler, 40 Matematik ve 40 Fen Bilimleri olmak üzere toplam 160 sorudan oluşmaktadır. Diğer sınav modeli ise kolejlerde İngilizce eğitim gören adaylara yönelik hazırlanan sınav kitapçığıdır. İki alandan oluşmaktadır. Adaylar alanlarına göre ARTS ve SCIENCE kitapçığını seçme hakkına sahiptirler. Ayrıca, Türkçe YGS formatlı sınav kitapçığını da seçebilirler. İngilizce sınav kitapçıkları da 160 sorudan oluşmaktadır. Sınavı süresi 160 dakikadır.

Yanlış cevaplar doğru cevapları etkilemeyip (4 yanlış 1 doğruyu götürmez) sınav puanı hesaplamasında doğru sayısına göree puanlama yapılmaktadır.

Sınav Tarihi: 22 Haziran ve 24 Haziran

Sınav Başlama Saati: 10.00

Sınav Bitiş Saati: 12.40

2017 – 2018 Akademik Yılı – Güz Dönemi kayıtları için programlanan burs ve yerleştirme sınavımız 22 Haziran Perşembe ve 24 Haziran Cumartesi günü Saat 10.00’da size uygun iki tarihten birisini seçmek kaydıyla KSTU Kampüsünde, Girne, Lefkoşa ve Gazimağusa şehirlerindeki sınav merkezlerinden gerçekleştirilecektir. Adayların, en geç saat 09.30’da sınav merkezinde hazır bulunmaları; adayların sınav gününde, sınav giriş kağıtlarını, kimliklerini, yanlarında bulundurmaları önemle rica olunur. Sınava katılım gösteren öğrenci adayları, burs ve yerleştirme sınavı sonuçlarını 26 Haziran 2017 günü, başvuru formlarında belirtmiş oldukları telefon numaralarına, üniversitemiz yetkilileri tarafından şahsen aranıp tebliğ edilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir