Kıbrıs Üniversiteleri

Kıbrıs Üniversiteleri Hakkında Herşey

Girne Üniversitesi Yurtları

İlk iki sene boyunca Girne Üniversitesi öğrencileri, kardeş üniversite- Yakın Doğu Üniversitesinin kampüs olanaklarından yararlanabileceklerdir.

Yakın Doğu Yurtları

Sevgili Öğrenciler,
Yakın Doğu Yurtlarına hoşgeldiniz. Eğitim yaşamınızın en güzel ve özel yıllarını YDÜ Yurtlarında geçirme şansına sahipsiniz. Yurtlar; yuva sıcaklığını, o hep hayalini kurduğunuz huzuru, güvende olma hissini, arkadaşlık ve değer görmenin hissedildiği bir ortamı sağlamaktadırlar. YDÜ Yurtlarında yaşamayı deneyimledikten sonra kendinizi evinizde gibi hissedecek, üniversite yaşamına daha kolay adapte olabileceksiniz.

Yurtlar

6 Erkek, 6 da kız olmak üzere, YDÜ kampüsünde toplam 12 blok yurt bulunmaktadır. Yut odaları, tek, çift, üç veya dört kişinin kalabileceği şeklinde düzenlenmiştir. Yurtlar imkanlarına göre Ekonomik Yurt, Standart Yurt ve Lüks Yurt şeklinde düzenlenmiştir. Bir yurt 300-350 yatak kapasitesine sahip olup, tüm yurtlar 4500 yatak kapasitesindedir.

Öğrencilerimize ev ortamının sıcaklığını hissettirecek her türlü olanak sağlanmaktadır. Tüm odalarda yatak, dolap, çalışma masası, kitaplık, mini buzdolabı, telefon, televizyon ve internet bağlantısı bulunmaktadır.

24 saatlik güvenlik, temizlik, kantin, ışıklandırma, çalışma salonları, ısıtma ve psikolojik danışmanlık servisleri de sağlanan imkanlara dahil edilmektedir.

Yurt odalarını kiralama dönemlik yada tam bir akademik sene olabilmekte, başvuru forumları yurtdışı temsilcilik ofislerimizde de yapılabilmekte veya öğrenci işlerinde bulunan YDÜ Genel Servis Müdürlüğünde ve/veya Atatürk Kültür ve Kongre Merkezi’nde konumlandırılan Yurtlar Müdürlünden yapılabilmektedir.Konaklama ücreti 890-5825 Euro arasında değişebilmektedir ve yurtlara kayıt yaptırılırken depozito olarak 200 Euro ödenmesi gerekmektedir. Öğrencinin yurttan ayrılması durumunda depozit ücreti, hasar tespit edilmemesi halinde, tam olarak öğrencinin eğitim harcına aktarılır. Konuk Evi’nde çamaşırhane bulunmakta ve arzu eden öğrenciler çamaşır makinelerinden faydalanabilmektedirler. Makineler jetonla çalışmakta ve uygun fiyatlara elde edilmektedirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir