Kıbrıs Üniversiteleri

Kıbrıs Üniversiteleri Hakkında Herşey

Girne Üniversitesi Burslar


ÖSYM Bursları

  • ÖSYM tarafından düzenlenen öğrenci seçme ve yerleştirme sınavı sonucunda kılavuzda Girne Üniversitesi tarafından verilen %100, %75, %50, %25 burslu olduğu belirtilen bir programı tercih edip kazanan öğrenciler yararlanabilir.ÖSYM tam bursu ile okuyan öğrencilerin burslarının devamı için her dönem 4.00 tam puan üzerinden 2.00 ortalama tutturmaları gerekir. 2.00 ortalamanın altına düşenler, 2.00 ortalamaya ulaşana dek burs haklarından yararlanamazlar. Yeterli ortalamayı elde edenlerin (2.00) bursları yeniden başlatılır. Bu uygulama 4 yıl süre ile devam eder.%25, %50, %75 ÖSYM bursu ile okuyan öğrencilerin bursları eğitim süresince geçerlidir.

Sporcu Bursları

  • Girne Üniversitesi Eğitim Vakfı tarafından, üniversitenin spor kulüplerinde aktif spor yapan öğrencilerimize verilen burslardır.


KKTC Öğrenci Bursları

  • Girne Üniversitesi tarafından her yıl düzenlenen “Girne Üniversitesi Giriş ve Burs Sıralama Sınavı” hakkında detaylı bilgi için web sayfamızdan Duyuruları takip ediniz.

Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Bursu

  • Girne Üniversitesi’nde eğitim gören tüm TC vatandaşı öğrenciler, Kredi Yurtlar Kurumu’na burs başvurusu yapma hakkına sahiptir. Bu burstan yararlanmak isteyen öğrenciler YÜKSEK ÖĞRENİM KREDİ VE YURTLAR KURUMU https://kyknet.gsb.gov.tr/  adresini ziyaret edebilirler.

Kardeş İndirimi

  • Girne Üniversitesinde öğrenim gören kardeşlerin her birine %15 oranında indirim uygullanmaktadır. Tıp ve Pilotaj bölümleri hariçtir.

Tercih Bursları

  • Üniversitemizi 1.** sırada tercih eden aday öğrencilerimize ek %50 burs
  • 2.** sırada tercih eden aday öğrencilerimize ek %25 burs imkanı verilmektedir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir