Kıbrıs Üniversiteleri

Kıbrıs Üniversiteleri Hakkında Herşey

Akacan Teknik Üniversitesi

Eğitim alanında zirve yapacağı öğretim üyelerinden belli olan Akacan Holding bünyesinde kurulan Akacan Teknik Üniversitesi’nin Rektörü Prof. Dr. Tayfun Turgay ile Akacan Holding Başkanı Bulut Akacan, geçtiğimiz günlerde bir araya gelerek Akacan Teknik Üniversitesi’nin (AKATECH) vizyon ve misyonu üzerine güzel bir sohbet gerçekleştirdiler.

“Akacan Teknik Üniversitesi’nin Rektörü Prof. Dr. Tayfun Turgay’ın misyonu, öğrencilerimizi gelecek yüzyılın ihtiyaçlarına göre yetiştirmek için, yüksek vasıflı öğretim görevlileriyle, uluslararası nitelikte eğitim programlarını, yenilikçi vizyonu ile bir araya getirerek ülkeye ve dünyaya en iyi hizmeti verecek” diyen Akacan, “Prof. Doktor Tayfun Turgay’ın araştırmaları, yarattığı yenilikleri ile öne çıkan bilim ve teknoloji üniversitesini daha da ileriye götürmek için bizler için biçilmiş bir kaftandır” sözlerini kullandı.

“Akacan Teknik Üniversitesi eğitim alanında yenilikçi, ve yeni dijital öğrenme teknolojilerini, hologram 3D laboratuvarlarını, eğitim programının ana unsuru olarak kullanarak disiplinlerarası araştırma ruhu ile birçok bilimsel atılım ve teknolojik ilerlemeyi yaratmayı hedeflemektedir.” sözlerine dikkati çeken Akacan, Prof. Dr. Turgay’ın Üniversite’de Rektör olarak görev yapmasında duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir