Kıbrıs Üniversiteleri

Kıbrıs Üniversiteleri Hakkında Herşey

18 – 19 Mart AÖL sınav sonucu ne zaman açıklanacak?

AÖL sonrası öğrenciler sınav sonuç tarihini merak etti. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen Açık Öğretim Liesi sınavı sonucu ne zaman açıklanacak? 18 Mart cumartesi günü itibariyle AÖL sınavına giren adaylar bu sorunun yanıtını arıyor. İşte 2016 – 2017 eğitim öğretim yılı içinde yapılan açık öğreti lisesi sınav sonuçları ile ilgili tüm detaylar

AÖL SINAV SONUCU NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

18-19 Mart 2017 Açık lise sonuçları 30 Mart 2017 tarihinde açıklanacak. Adaylar kendi ekranlarından kaç puan alabildiğini görecek.

AÖL SINAV SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

Öğrenciler sınav sonuçlarına AÖL öğrenci girişi yaparak ulaşabiliyorlar. AÖL Sınav sonuçlarını öğrenmek için http://aolweb.aol.meb.gov.tr/ adresinden öğrenci girişi yapılması gerekiyor. Öğrenci No ve Şifre kısmının doğru bir şekilde dolduran, ardından da harf veya rakamlardan oluşan Güvenlik Kodu’nu sisteme yazan öğrenciler, AÖL Sınav Sonuçlarını kolaylıkla öğrenilebiliyor.

AÖL 3.dönem sınavı ne zaman?

Açık Lise 3. dönem sınavları ise 01-02 Temmuz 2017 tarihlerinde yapılacak. 3. dönem yapılacak sınavın giriş belgeleri ise 16 Haziran 2017 tarihinden itibaren alınabilecek. Açık Lise öğrencilerine dınav giriş belgesi posta ile gönderilmeyecel. Mutlaka MEB’in aol.meb.gov.tr adresine girerek sınav giriş belgelerini almaları gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir